תשלום משכורות לעובדים, תשלומים קבועים כמו הוראות קבע שונות או החזרי מס, הם רק חלק מהמצבים בהם חברות ועסקים נדרשות לקבל כסף ולהעביר כסף לגורמים אחרים. המורכבות של העברות הכספים האלו, מחייבת ארגון ובקרה כדי למנוע טעויות והפסדים כספיים שונים. כדי לענות על הצורך הזה, הוקמה מס"ב.

מה זה מס"ב?

מס"ב הוא ראשי התיבות של "מרכז סליקה בנקאי". זוהי חברה שהוקמה בשנת 1984, אשר בעליה הם 5 הבנקים הגדולים בישראל: בנק דיסקונט, בנק הפועלים, בנק לאומי, בנק מזרחי טפחות והבנק הבינלאומי הראשון. החברה מנהלת מערכת שמבצעת סליקה של תנועות בין בנקאיות, כלומר העברת כספים אלקטרונית. תנועות אלה - הוראות החיוב והזיכוי, אינן מבוצעות על ידי מסמכים או מזומן.

ההעברות המבוצעות על ידי המערכת כוללות תשלומי שכר, החזרי מס, תשלום בהוראת קבע ועוד. הוראות החיוב והזיכוי מועברות על ידי הבנקים ומוסדות הרשאיים לעבוד ישירות מול מס"ב באמצעות קבצי מחשב.

על השירותים אותם מציעה החברה נמנים:

  • גבייה על ידי חיוב על פי הרשאה - הוראת קבע.

  • פירוט החזרות החיובים לגורם הגובה בצורה ממוחשבת.

  • העברה באמצעות מערכת ממוחשבת של תשלומי משכורת ותשלומים נוספים, מהצד המשלם אל חשבון הבנק של המוטב.

יתרונות השימוש במס"ב

לשימוש במס"ב יש מספר יתרונות בולטים בניהול השוטף של העסק, הנה כמה מהם:

  • מניעת עיכובים: השימוש מאפשר למנוע עיכובים הגורמים לעיכוב בתשלום השכר לעובד.

  • אבטחת מידע: השימוש במערכת כולל חתימה אלקטרונית, המבטיחה למעשה שלא יהיה אפשר לשנות נתונים מספריים שונים ותאריכים.

  • פחות טעויות: טיפול בהפקדות באופן ידני, ללא מערכת עלול לגרום לטעויות בהקלדה. בשימוש במס"ב נמנעות טעויות אלו.

  • חיסכון בניירת: המערכת מייתרת את הצורך להכין רשימות על גבי ניירות.

השימוש בשירות מרכז סליקה בנקאי

כאמור, באמצעות השימוש בשירותים של מס"ב, ניתן לבצע גבייה באופן בטוח ויעיל יותר. כך מי שנותן שירות או מוצר יכול לבצע את תהליך הגבייה בדרך נוחה ועל פי רוב זולה יותר.

העבודה מול מס"ב יכולה להתבצע בשתי דרכים:

  1. באופן עצמאי: על ידי רכישת תוכנה ייעודית, המאפשרת ליצור קובץ מסוים, ומשודר באמצעות תוכנה שמס"ב מספקים.

  2. על ידי לשכת שירות: באמצעות שירות של חברה אשר מתמחה בנושא, וקיבלה את האישור של מס"ב לייצוג מי שמעוניין בכך. לשכת שירות מחברת בין מס"ב לבין המוסד שמבצע את הגבייה. הלשכה משדרת למס"ב בתאריכים קבועים את הקובץ המדווח על החיובים והזיכויים. עבודה דרך לשכת שירות לרוב חוסכת זמן רב לעסקים.

יצירת קשר עם מס"ב

מס"ב מספקים שירות של סיוע טכני בשימוש במערכות עבור לקוחות החברה. שירותי הסיוע הטכני ניתנים בימי השבוע (ראשון עד חמישי) בין השעות 8:30-16:00, ובימי שישי וערבי חג בין השעות 8:30-12:00. במועדים אלה מתקיימת גם קבלת קהל במשרדי החברה. מספר הטלפון ליצירת קשר לשירות הלקוחות הוא 03-5111540.

לתשומת הלב, לקוחות המעוניינים לבצע שידור אוטומטי מול מס"ב, ולאפשר תהליך אוטומטי מלא - אין צורך ליצור קשר עם מס"ב באופן ישיר, ואין צורך ברכישת תוכנת מס"ב. ההתקשרות מול מס"ב מתבצעת ישירות דרך לשכת השירות (מערכת SUMIT).

מערכת SUMIT הינה לשכת שירות של מס"ב, ומאפשרת ניהול הוראות קבע באופן פשוט ונוח, עם שידור אוטומטי של פקודות החיוב.

לקבלת פרטים נוספים והרשמה חינם למודול חיוב מס"ב של SUMIT, לחצו כאן.

האם מצאת את התשובה שלך?